Destek Hattı -

Yük platformu çeşitleri

Yük platformu çeşitleri
Ağır yüklerintaşınmasında ya da nakledilmesinde sizlere büyük kolaylık sunanyük platformuçeşitleri ile sizler de güvenliğinizi degaranti altına alarak iş gücü verimliliğinizi iki katınaçıkartabilir ve oldukça uzun zaman alan taşıma işlemlerinizidaha kısa süre içinde ve tek seferde çözümekavuşturabilirsiniz.


Yük platformu çeşitleri:

-makaslı yükplatformu: en kullanışlı olan yük platformu çeşitlerindenbirisidir. Özellikle taşınabilir bir özelliğe sahip olmasısıklıkla sanayi ve endüstriyel alanda kullanılmasınısağlamaktadır. Özellikle oldukça yüksek olmayan alanlardakullanım için tercih edilmektedir. Özellikle eşya ve yüktaşımacılığında tercih edilen makaslı yük platformları ençok rastladığımız kullanılan platform çeşitlerindenbirisidir. Makaslı yük platformlarının zamandan hızkazandırmasının yanı sıra insan gücünün taşımasındaoldukça zorlandığı ve kesinlikle iş verimini düşürdüğüeşyaların tek seferde ve kolaylıkla istenilen yere taşınmasınıveya istenilen yerden nakledilmesini sağlamaktadır. Makaslı yükplatformlarının çalışma prensibi ise insan gücü ile kontrolile sağlanmaktadır. Manuel bir çalışma prensibi bulunan makaslıyük platformlarının en önemli özelliğinden birisi de sadecedikey olarak taşıma sağlayabilmesidir. Bununla birlikte makasıyük platformları bir asansör sistemi şeklinde çalışırlar veasansör sınıfına dâhil olan araçlardan birisidir.

-hidrolik yükplatformu: hidrolik yük taşıma platformları tıpkı makaslıyük platformları gibi asansör sistemi ile çalışan yine bu grubadâhil olan sistemlerden birisidir. Çalışma prensibi olarak 10metreyi aşan yüksekliklerde rahatlıkla tercih edilebilmektedir.Bununla birlikte diğer yük taşıma platformları ilekarşılaştırıldığında ise iki katlı ya da üç katlı evlerya da binalar için yük ya da eşya taşımada daha sıklıklatercih edilmektedir. Hem oldukça az yer kaplaması hem de yaklaşıkolarak 1 tona kadar bir ağırlık taşıyabilmesi için de enverimli platform çeşitlerinden birisi olarak bilinmektedir.Özellikle iş sektörü olarak nakliye ya da eşya taşıma alanındaiş gücü verimini iki katına çıkartan platformlardan birisiolarak bilinmektedir. Daha az enerji tüketerek küçük ve daralanlar için kullanıma uygun olması özellikle hidrolik yükplatformlarının sıklıkla tercih edilmesini sağlayan en önemliözelliklerinden birisidir.

-halatlı yükplatformu: en az 10 metre ya da daha fazla olan yükseklikler bazalındığında bu alanda yük taşıma için uygun kapasiteye sahipolan platform çeşitlerinden birisidir. Halatlı yük asansörüolarak bilinen bu platform çeşidi palanga sistemi ileçalışmaktadır. En önemli özelliğinden birisi de daha fazla yüktaşıma kapasitesine sahip olmasıdır. Aslında yapısal olarakdüşünüldüğünde yatırım olarak oldukça düşük bir maliyetibulunmaktadır ancak bozulduğunda uzun vadeli bir bakıma ihtiyaçolduğu için de maliyet olarak bu konuda oldukça fazla masrafasahip olduğunu söyleyebiliriz.

Yük platformçeşitleri içinde seçim yaparken bu konuda daha verimli bir tercihyapmak için bu alanda uzman olan Edessa platform firmamızile iletişime geçerek size uygun platform çeşidini kolaylıklaseçebilirsiniz.

Yorumlar