Araç Otopark Sistemleri

Araç Otopark Sistemleri Nedir?

Otoparklar şehirlerin olmazsa olmaz işletmeleri arasında yer alır. Yıllar geçtikçe ülkemizde kullanılan araç sayısında artış meydana gelir ve bu da daha fazla otopark ihtiyacını doğurur. Otoparklar her zaman büyük alanlara sahip olmazlar. Büyük alanlara sahip olsalar dahi bu alanları daha verimli bir şekilde kullanmak isterler. Bu aşamada araç otopark sistemleri devreye girmektedir.


Otopark sistemleri ile birlikte araçların üst üste istiflenmesine imkân tanınmış olur. Özel bir asansör sistemi olarak tabir edilebilen bu sistemler sayesinde platforma alınan araç yükseğe kaldırılarak diğer aracın üstünde konumlandırılır. Böylece dar bir alanda katlı otopark sistemi oluşturulmuş olacaktır.


Kendi içerisinde farklı çeşitleri yer alır. Kuyulu ya da kuyusuz olarak bu sistemlerin üretilmesi mümkündür. Bunun yanı sıra yarı otomatik ve tam otomatik seçenekler ile de üretilebilmektedir. Tam otomatik otopark sistemleri ile birlikte maksimum verim almak mümkün olacaktır.

Araç Otopark Sistemleri Kullanım Alanı

Araç otopark sistemlerinin kullanım alanı adından da anlaşılabileceği gibi otoparklardır. Hem açık hem de kapalı otoparklarda kullanımı söz konusu olur. Kapalı otoparklarda bu sistemlerin kullanımına kat yüksekliği engel olabilir. Bu sebeple de kat yüksekliği hesaplanarak araç otopark sistemleri satın alınmaktadır.


Araç tamiri hizmeti sunan işletmelerde de bu sistem kullanılmaktadır. İşletmeye gelen araçların rastgele noktalarda durmaması adına bu sistemler ile birlikte düzenli bir biçimde konumlandırılmaları mümkün olmaktadır. Benzer bir şekilde araç yıkama merkezlerinde de tercih edilmektedir.

Araç Otopark Sistemleri Hakkında Önemli Bilgiler

Tam otomatik sistemlerde platformlar 6 farklı yönde harekete edebilecektir.
Araçlar üç katlı şekilde istiflenebilir. Bu durum otoparkın kapasitesinin üç kata çıkması anlamına gelir.
Kat yüksekliğinin yeterli olmadığı kapalı alanlarda kuyulu araç otopark sistemleri kullanılabilmektedir.

Dil Seçimi

Yük platformu, araç platformu ve makaslı platform hizmetleri ile faaliyet gösteriyor.İhtiyaç duyduğunuz tüm platform çeşitlerinin üretimi sağlanıyor.

Adres

Doğu Mah. Özden Sok. Bigat Apt. No:4/1-3, 34890 Pendik/İstanbul

Tel

(0216) 491 31 77

Email

info@edessaplatform.com

Son Asansör Haberleri

Konuşalım

0216 491 31 77

Görüşelim

Tara