Çekilebilir Teleskopik Çalışma Platformu

Çekilebilir Teleskopik Çalışma Platformu

Personel platformları personellerin yüksek noktalarda çalışması için tasarlanan ürünlerdir. Ağırlıklı olarak makaslı şekilde üretilir ve yerini sabitledikten sonra yalnızca düşeyde hareket edebilir. Makas sistemi yerine teleskopik bir sistemden oluşan ve eklemleri sayesinde hem düşeyde hem de yatayda platformunu hareket ettirebilen ürünler teleskopik çalışma platformu olarak isimlendirilecektir.
Teleskopik ürünler makaslı ürünlere göre bazı avantajlar sunarlar. Makaslı platformlarda çalışma yapılacak noktaya yatayda ulaşmak ve sonrasında platformu yükseltmek gerekir. Ancak teleskopik platformlarda uzaktan da platformun o noktaya uzanması mümkündür. Çok yüksek ağırlıklara sahip olmaması sebebiyle çekilerek hareket ettirilebilen teleskopik platformlar çekilebilir teleskopik çalışma platformu olarak isimlendirilecektir.

Çekilebilir Teleskopik Çalışma Platformu Kullanım Alanları

Teleskopik platformların en önemli özelliği yapıya yaklaşmadan da yükselerek ulaşım sağlanabilmesidir. Bu sebeple de çalışma noktasının alt kısmının dolu olduğu ya da güvenli olmadığı tüm alanlarda çekilebilir teleskopik çalışma platformu kullanılabilmektedir.
İnşaat şantiyelerinde yapının etrafında henüz dolgu çalışmaları tamamlanmamışsa yapının yüksek bir noktasına ulaşmak için bu platformlar kullanılmaktadır. Fabrikalarda ise makineler hareket ettirilemeyeceği için makinaların yüksek kısımlarına ya da makinanın üzerinde yer alan tavana ulaşım için bu platformların kullanımı son derece uygun bir tercih olacaktır.

Çekilebilir Teleskopik Çalışma Platformu Hakkında Önemli Bilgiler

Teleskopik platformlar vinçlere benzer yapıda çalışarak birçok farklı noktaya ulaşım sağlayabilirler.
Çok yüksek ağırlıklara sahip olmadıkları için çekilerek hareket ettirilmesi mümkün olmaktadır.
Çekme işleminin yapılabilmesi için ürün üzerinde tutamaçlar yer alır. Bu tutmaçlardan makinanın çekilmesi mümkün olacaktır.
Çekme işlemi için farklı araçlara ihtiyaç duyulmaz. Üzerinde yer alan ağırlığın miktarına göre diğer personeller tarafından çekilmesi mümkündür.
Çok geniş çalışma alanına sahip olmayan çekilebilir teleskopik çalışma platformu küçük alanlarda kullanım için çok uygundur.

Dil Seçimi

Yük platformu, araç platformu ve makaslı platform hizmetleri ile faaliyet gösteriyor.İhtiyaç duyduğunuz tüm platform çeşitlerinin üretimi sağlanıyor.

Adres

Doğu Mah. Özden Sok. Bigat Apt. No:4/1-3, 34890 Pendik/İstanbul

Tel

(0216) 491 31 77

Email

info@edessaplatform.com

Son Asansör Haberleri

Konuşalım

0216 491 31 77

Görüşelim

Tara