Çift Kolonlu Yük Kaldırma Makinesi

Çift Kolonlu Yük Kaldırma Makinesi

Yük kaldırma makineleri ile birlikte yükler katlar arasında güvenli bir biçimde transfer edilebilirler. Tamamen kapalı bir alan içerisinde transfer gerçekleştiğinden son derece özenli bir işlem ortaya çıkar. Bu makineler kullanıcılarının karşısına farklı şekillerde çıkabilmektedir. İhtiyaç duyulan taşıma kapasitesine göre karar verilmesi gerekli olur.
Yük kaldırma makinelerinde kolon sayısı arttıkça kaldırma kapasitesi de artış gösterir. Çift kolonlu yük kaldırma makinesi tek kolonlu makinelere göre iki kat daha fazla yük kaldırma kapasitesine sahip olan ürünlerdir. Makinenin her iki tarafında birer kolon yer alırken kolonsuz olan kenarlardan bir tanesinde yükleme kapıları yer alır. Arzu edilirse diğer kenarda da yükleme kapısı kullanılabilir.

Çift Kolonlu Yük Kaldırma Makinesi Kullanım Alanı

Tek kolonlu yük kaldırma makinelerinin dahi kapasitesi genellikle yeterli olur. Kolon sayısı çiftlendiğinde ise kapasite oldukça büyük bir seviyeye çıkar. Kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterse de genellikle 5 tona kadar ağırlıklar çift kolonlu kaldırma makinesi ile birlikte katlar arasında taşınabilecektir.
Tek kolonlu makinelerin maksimum kapasitesinin 2500 kg. olduğu düşünülürse bu miktarın üzerinde olan yüklerin transferinin söz konusu olduğu alanlarda çift kolonlu makinelerin kullanımı söz konusu olur. Lojistik firmalarında ağır malzemeler taşınıyorsa çift kolonlu makineye yönelim gerekli olur. Bunun yanı sıra fabrikalarda da tercih edilen makinelerdir.

Çift Kolonlu Yük Kaldırma Makinesi Hakkında Önemli Bilgiler

Tek kolonlu yük kaldırma makinelerine göre iki kat daha ağır yükleri kaldırabilirler.
Kolon sayısının artması maliyeti yükselteceğinden fiyat olarak da yüksek seviyede olan ürünlerdir.
Çalışma sırasındaki enerji harcaması da artmış olur.
Tercih edilen çift kolonlu kaldır makinesi yüksek seviyedeki ağırlıklar için en güvenli seçeneklerden bir tanesidir.

Dil Seçimi

Yük platformu, araç platformu ve makaslı platform hizmetleri ile faaliyet gösteriyor.İhtiyaç duyduğunuz tüm platform çeşitlerinin üretimi sağlanıyor.

Adres

Doğu Mah. Özden Sok. Bigat Apt. No:4/1-3, 34890 Pendik/İstanbul

Tel

(0216) 491 31 77

Email

info@edessaplatform.com

Son Asansör Haberleri

Konuşalım

0216 491 31 77

Görüşelim

Tara