Devirmeli Platform

Devirmeli Platform

Yükleri düşey düzlemde hareket ettirmek amacıyla kullanılan platformlar istendiğinde üzerindeki yükü belirli bir açıda devirme özelliğine de sahip olabilirler. Platformun yalnızca bir kenarının yükselmesi ile birlikte üzerindeki yük belirlenen bölgeye doğru devrilecektir. Bu tarz platformlar devirmeli platform olarak isimlendirilmektedir. Sektörde kısaca DP ismiyle de anılmaktadır.
Devirmeli platformlar sayesinde platforma yüklenen yük istenen seviyeye çıkarıldıktan ya da indirildikten sonra ekstra bir kuvvet harcamadan yere bırakılabilir. Bu sayede platform üzerinden yükün alınması için harcanacak olan enerjiden tasarruf edilmiş olacaktır.

Devirmeli Platform Kullanım Alanı

Platform ile birlikte yükseğe ya da alçağa alınacak olan yükler kırılmayacak yapıdaysa devirmeli platform kullanımı doğru bir tercih olacaktır. Yükseğe çıkarılan ürünler rahatlıkla orada boşaltılabilir. Bu durum hem zamandan hem de kuvvetten kazanç anlamına gelir.
Yük platformundaki ürünler belirli bir yükseklikten aşağıya düşeceğinden kırılan bir yapıda olamaz. Yükseklikten bırakılmasına rağmen hiçbir zarar uğramayacak ürünler olması gerekir. Bu sebeple de kargo firmalarının dağıtım merkezlerinde bolca kullanılmaktadır.
Fabrikalar da devirmeli platformların kullanım alanları arasında yer alır. Fabrikalarda kurulu bir bant sistemi olduğundan platformun üzerindeki yük bantlara bırakılabilir. Alınan bir yük platform ile yükseğe çıkarılıp bu bölgedeki farklı bir banda bırakılabilecektir. Bu da çok önemli bir kazanç anlamı taşımaktadır.

Devirmeli Platform Hakkında Önemli Bilgiler

Yüklerin devrime ile platformun dışına alınması durumunda belirli bir yükseklikten düşeceği unutulmamalıdır.
Kendine has bir sisteme sahip olması sebebiyle biraz daha pahalı bir ürün olarak karşımıza çıkar.
Genellikle tandem makaslı olarak üretilmezler. Büyük platformlarda devrilme işlemi oldukça zorlu olacaktır.
Platformlar belirlenen açıların dışında bir açıda devirme işlemi uygulamaz. Genellikle 45 ya da 90 derecelik açılarla devirme işlemi uygulanacaktır.

Dil Seçimi

Yük platformu, araç platformu ve makaslı platform hizmetleri ile faaliyet gösteriyor.İhtiyaç duyduğunuz tüm platform çeşitlerinin üretimi sağlanıyor.

Adres

Doğu Mah. Özden Sok. Bigat Apt. No:4/1-3, 34890 Pendik/İstanbul

Tel

(0216) 491 31 77

Email

info@edessaplatform.com

Son Asansör Haberleri

Konuşalım

0216 491 31 77

Görüşelim

Tara