ArabicEnglishGermanRussianTurkish

Engelli Platformu

Engelli Platformu

Engelli Platformu
Engelli vatandaşlarımızın hayatını olabildiğince kolaylaştırmak ve engelleri sonsuza dek ortadan kaldırmak için elimizden gelen her şeyi yapmamız gerekiyor. Engelli vatandaşlarımızın günlük yaşantılarında onlara en büyük zorluğu çıkaran alanlardan bir tanesi merdivenler. Farklı yüksekliklere çıkmak amacıyla kullandığımız merdivenler engelli vatandaşlarımız için oldukça zorlu bir parkur anlamına geliyor.
Merdivenleri kullanmakta zorlanan ya da kullanmayan vatandaşlarımız için oluşturulan platformlar sayesinde hiçbir zorluk olmadan istenen yüksekliğe çıkmak mümkün olacaktır. Tekerlekli sandalye ile girilebilecek ebatlarda olan ve engelli vatandaşlarımızı yüksek noktalara ulaştıran basit makinalar engelli platformu olarak isimlendirilmektedir. Son derece basit ve kullanışlı bir ürün olarak gösterilebilir.
Engelli Platformu Kullanım Alanı
Engelli platformlarının kullanım alanları konusunda herhangi bir sınırlamadan bahsedilemez. Kotu ya da diğer bir tabirle yüksekliği, yol kotundan daha fazla olan alanların tamamında engelli platformu kullanılması gerekmektedir. Engelli olmayan vatandaşlarımız için bu kısımlarda merdivenler kullanılır. Bu sebeple de merdiven olan her noktada engelli platformunun kullanımına gerek var demektir.
Apartmanların giriş kısımlarında engelli platformlarının olması son derece önemlidir. Bazı apartmanlarda engelli rampaları tercih ediliyor olsa da platformun sunduğu imkânı sunmazlar. Alışveriş merkezleri, hastaneler ve diğer kamu binalarında da bu platformların yer alması çok büyük önem taşır. Özellikle çok katlı yapılarda platformların üst katlara ulaşacak şekilde oluşturulması da son derece önemlidir.

 
Ürün Özellikleri
  • Platformun üç tarafı korkuluklarla çevrilidir. Bu şekilde platformdan düşme riski minimuma indirilir.
  • Farklı alanlarda kullanılabilen engelli platformu elektrik enerjisi ile çalışır.
  • Hem üst hem de alt kısımdan kontrol edilebilir bir yapıya sahiptir.
  • Ebatları çok büyük olmadığından son derece uygun maliyetlidir.
 
Ürün Galerisi
25.10.2022
18
Whatsapp
Edessa Asansör
Edessa Asansör
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?