ArabicEnglishGermanRussianTurkish

Kolonlu Yük Platformu

Kolonlu Yük Platformu

Sevkiyat alanlarında araç yükleme-boşaltma, depolardaki malzemelerin katlar arası taşınması, üretim bantlarına malzeme beslemesi ve benzeri bir çok iş için kullanılan yük platformları işletmelerin verimliliğinizi arttırmaktadır. Tamamen özel imalat olan Yük Platformlarımız müşteri istekleri doğrultusunda projelendirilip imalatı yapılmaktadır.

Yük Platformları

Yük platformları, günümüzde sıklıkla kullanılan sistemler arasında yerini almaktadır. Yüksek kapasitelerde ve ağır makine sanayi koşullarında hizmet veren sistem, katlar arası taşımada yük platformu olarak dikkat çekmektedir. Depolama organizasyonlarının gerçekleştiği alanlarda kullanılan çalışma ilkeleri ve görünümleri normal asansörler ile aynı işlevdedir. Normal asansörlerden tek farkı ise yük kaldırma işlemini gerçekleştirmesidir. En iyi ve yüksek performans ile çalışan hidrolik sistemler olarak ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte neredeyse 10 ton gibi devasa yükleri kaldırıp indirmek oldukça kolaydır.

Edessa Lift olarak bünyemizde siz değerli müşterilerimize iki adet yük platformu hizmeti vermekteyiz. Bunlar makaslı yük platformuve kolonlu yük platformlarıdır. Kolonlu yük platformu, çeşitli kullanım olanaklarına sahiptir. Endüstriyel ve lojistik alanda üst düzey ürün yararları olan sistemler olarak öne çıkmaktadır. Kolonlu lift imalatı, fazla yükseklik gerekmeyen ancak daha fazla çalışma ve daha ağır kaldırma kapasitesi için gerekli işlerde kullanılmasına yönelik gerçekleştirilmektedir. Kolonlu yük kaldırma platformu daha büyük iş platformu ve personel yükselticilerden daha ağır olan yükleri kaldırabilecek biçimde ortaya çıkarılmaktadır. Ayrıca kolonlu yük platformukolonlu yük asansörü olarak da kullanılabilmektedir. Kolonlu yani yük platformu veya kolonlu platform, hidrolik ünitenin yardımı ile hidrolik silindir ve zincir platformun hareket etmesini sağlamaktadır. Tek taraftan yataklanan sistem, karşı yataklanmalı sistemlere oranla dezavantaj sabitlediği kolon ya da krişten destek almaktadır. Bu sayede diğer sistem çeşitlerine göre daha az alan kaplamaktadır. Tek kolonlu yük platformlarında oldukça yüksek seyir hızı meydana gelmektedir. yük asansörü olarak da tabir edeceğimiz bu sistem düşük maliyetli olduğu için üretim ve montaj süresi de kısadır. Öte yandan hidrolik ünite sadece yukarıya doğru çalışmaktadır. Elektrik kesintisi ya da herhangi bir arıza olduğunda platform manuel biçimde de aşağı indirilebilmektedir. Tek kolonlu yük platformumuz ise 25 tona kadar yük taşıyabilmektedir.

Yük kaldırma platformu, birçok araç ve yük taşıma sistemlerinde sıkça kullanılan yük taşıma kapasitesine sahip asansör adı verilebilir. Yük platformu, günümüzde her çeşit iç ve dış mekanlarda yüklerinizin taşınması, depolanması ve transfer edilmesi gibi birçok alanda yardımcı olan dayanıklı hidrolik ve mekanik asansör sistemleri olarak göze çarpmaktadır. Siz de kalitenin adresi Edessa Lift’den yük platformu hizmeti almak istiyorsanız bizlere ulaşabilir ve özel siparişlerinizi bildirebilirsiniz.

04.01.2023
8
Whatsapp
Edessa Asansör
Edessa Asansör
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?