Tandem Makaslı Yük Platformu

Tandem Makaslı Yük Platformu

Yük platformlarının alt kısmında yer alan makas sistemleri ağırlıkların istenen seviyelere başarılı bir şekilde kaldırılmasında etkilidir. Çoklu makasa sahip yük platformlarında makasla üst üste kullanılır. Bu durumda platformların kaldırabileceği maksimum ağırlık değişmez. Ancak ağırlığın kaldırılabileceği maksimum yükseklikte artış meydana gelir.
Tandem makaslı yük platformlarında ise makaslar yan yana konumlanmaktadır. Bu sayede makaslar aynı yükü beraber kaldırmaya başlarlar. Bu durumda platformun kapasitesi katlanarak artacaktır. En az iki adet makasın yan yana kullanıldığı yük platformları tandem makaslı yük platformu olarak isimlendirilmektedir. Özellikle yüksek ağırlıkların kaldırılmasında bu tarz yük platformları güvenli bir hizmet sunar.

Tandem Makaslı Yük Platformu Kullanım Alanı

Yük platformlarının kullanım alanlarında platformun üzerine yüklenen malzemenin ağırlığı yükseldikçe tandem makaslı yük platformu ihtiyacı ortaya çıkmaya başlar. Bir seviyeden sonra tek bir makasın kaldırabileceği yük seviyesi zorlanmaya başlanacaktır. Bu durumda tandem platformlara geçiş işlemleri gerekir.
Ağır makinaların üretildiği fabrikalar bu tarz yük platformlarının yaygın kullanım alanları arasında yer alır. Otoparklarda kaldırılacak olan araçlar da bu sistemler ile istenen yüksekliğe kaldırılabilmektedir. İmalathaneler genellikle tandem ürünlerin kullanım alanı dışında kalır. Ticarethanelerde ise çok sayıda yük bir arada kaldırıldığından bu ürünler başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir.

Tandem Makaslı Yük Platformu Hakkında Önemli Bilgiler

Taşınması istenen yük belirli bir seviyeyi aşmışsa tandem makaslı yük platformu kullanılmalıdır.
Makasların sahip oldukları güve göre maksimum kaldırabileceği ağırlıklarda değişimler yaşanır.
Tek makaslı sistemlere göre 2 ya da 3 kat daha iyi performans sergiler.
Kaldırabildiği yükseklikte bir değişiklik olmaz.
Makasın tandem olarak kullanımı platformun da büyümesine ve daha geniş bir alana yükleme yapılmasına imkân tanır.

Dil Seçimi

Yük platformu, araç platformu ve makaslı platform hizmetleri ile faaliyet gösteriyor.İhtiyaç duyduğunuz tüm platform çeşitlerinin üretimi sağlanıyor.

Adres

Doğu Mah. Özden Sok. Bigat Apt. No:4/1-3, 34890 Pendik/İstanbul

Tel

(0216) 491 31 77

Email

info@edessaplatform.com

Son Asansör Haberleri

Konuşalım

0216 491 31 77

Görüşelim

Tara