Yükleme Rampaları

Yükleme Rampaları Nedir?

Depolar ve araçlar arasında köprü mesafesi gören, piston ve hidrolik pompa sistemlerine sahip olan makineler yükleme rampaları kategorisinde karşımıza çıkmaktadır. Yükleme rampalarının montajı için özel bir alan oluşturulması daha güvenli olur. Özel olarak hazırlanacak alanın ebatlarına göre kullanılacak olan yükleme rampasının ebatları da değişebilir.
Araçlara yükleme yapılması için kullanılan ürünler oldukları için genişlikleri çok yüksek seviyelere çıkmaz. Ağırlıklı olarak 2 metre genişliğinde üretilirler. Bu miktar 2,2 metre seviyesine kadar çıkabilmektedir. Uzunluğu ise deponun tasarımına göre değişiklik gösterir. Standardında 2,5 metre uzunluğa sahip olur. Ancak istenen seviyede bu miktar arttırılabilmektedir.

Yükleme Rampaları Kullanım Alanı

Endüstriyel işletmelerin tamamında yükleme rampaları kullanılabilmektedir. Havaalanları bu rampaların ağırlıklı olarak kullanıldığı alanlardan bir tanesidir. Araçlara ve uçaklara malzeme yüklemesi sırasında bu rampalardan yardım alınır.
İhtiyaçlarımızı karşılamak adına gittiğimiz marketlerde de yükleme rampalarının sıklıkla kullanıldığı görülür. Özellikle market zincirleri depolar ve şubeleri arasındaki transferi olabildiğince hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için yükleme rampalarını tercih etmektedir.
Kargo firmaları için de muhteşem bir seçenek olur. Deponun bir kısmında çok sayıda yükleme rampası bir arada kullanılır. Araçlar bu rampalara yanaşıp hızlı bir şekilde doldurulur ve sonrasında yola koyulurlar.
Depoların tamamında kullanılan bir teknolojidir. Depolanan ürünler ne olursa olsun bir süre sonra bu alandan araçlar vasıtasıyla alınacaktır. Bu sebeple de yükleme rampası kullanımı söz konusu olur.

Yükleme Rampaları Hakkında Önemli Bilgiler

Bakım gerektirmeyen ürünlerdir.
Kurulum işlemleri çok kolay bir şekilde gerçekleşebilir.
Kolay toplama imkanı sayesinde farklı bir alanda kullanılmaya başlanması zor olmaz.
Yükleme rampaları genel olarak açık alanlarda kullanıldığından mevsim şartlarına dayanıklı bir şekilde üretilir.

Dil Seçimi

Yük platformu, araç platformu ve makaslı platform hizmetleri ile faaliyet gösteriyor.İhtiyaç duyduğunuz tüm platform çeşitlerinin üretimi sağlanıyor.

Adres

Doğu Mah. Özden Sok. Bigat Apt. No:4/1-3, 34890 Pendik/İstanbul

Tel

(0216) 491 31 77

Email

info@edessaplatform.com

Son Asansör Haberleri

Konuşalım

0216 491 31 77

Görüşelim

Tara